- Učeničke organizacije
- Izborni predmeti
- Sekcije
- Takmičenja
- Stručni saradnici
- Projekti
- Naša biblioteka
- Naše kreativne aktivnosti
- eTwinning u Mitaraljeti
- Matematika u oblacima
- Muzička kutija
- Inkluzija
- Vršnjački tim
- Aktivnosti u šk. 2012/13.
- Aktivnosti u šk. 2013/14.
- Aktivnosti u šk. 2014/15.
- Aktivnosti 2015/16.
- Budi kao Tesla
- Aktivnosti u šk. 2016/17.
- Aktivnosti u šk. 2017/18.
- Svetosavska nagrada 27. januar 2018.
- Aktivnosti šk. 2018/19.
- Aktivnosti u šk. 2019/20.






![]() | Danas | 48 |
![]() | Juče | 154 |
![]() | Ove nedelje | 683 |
![]() | Poslednje nedelje | 1146 |
![]() | Ovog meseca | 3751 |
![]() | Poslednjeg meseca | 3739 |
![]() | Prikazi za sve dane | 430032 |
Tvoja IP adresa: 18.232.55.103
,
Danas: apr 23, 2021
Na takmičenju "Turnir znanja iz oblasti multimedijalnih prezentacija", u organizaciji Elektrotehničke škole "Zemun", čiji je cilj bio da probudi interesovanja učenika osnovnih škola za nauku i nove IKT i da ih ohrabri prilikom izbora svog budućeg poziva, Akik Milan učenik 7'4 razreda , čiji mentor je bila prof. Teodora Savić, je osvojio prvo mesto i dobio vrednu nagradu - tablet računar.
Nagradu su mu 14.maja 2013. god. uručili direktor ETŠ "Zemun", Đurađ Banjac i profesori Slavica Per i Relja Ćurčin.
Vešte ruke naših đaka
Učenici 5.razreda su napravili zbirke semena. Pogledajte, neke od njih, pa prosudite koji vam je najlepši.
Učenici 6.razreda su napravili zbirke ljuštura školjki i puževa.
Ove zbirke krase zidove biološkog kabineta.
Potrudite se da i vi budete mali istraživači !
Poseta Muzeju Nikole Tesle
U sklopu obeležavanja 70 godina od smrti našeg najvećeg naučnika Nikole Tesle, učenici osmog razreda sa nastavnicima Komazec Ljiljom, Petrović Markom i Savić Teodorom su posetili Muzej Nikole Tesle, gde su se upoznali sa Teslinim životom i njegovim najvećim pronalascima i na taj način jasnije sagledali Teslin doprinos razvoju nauke i tehnologije krajem 19. I početkom 20. veka .
Poseta Incest trauma centru
Koordinator Tima za zaštitu dece od zlostavljanja i zanemarivanja, Mirjana Novaković, psiholog škole Jelena Stanić i profesorka biologije Sandra Trpković, zajedno sa trinaest učenika sedmog i osmog razreda, posetili su prostorije “Incest trauma centra” u Mačvanskoj ulici u Beogradu. Cilj ove posete bio je podizanje svesti učenika o problemu nasilja nad ženama i decom, a naročito seksualnog zlostavljanja. Učenici su u prostorijama “Incest trauma centra” pogledali on-line biblioteku i izložbu Ja kojeg/koju niko ne poznaje;jedna kutija-jedan život, a na kojoj su prikazane lične kutije i predmeti korisnika ovog centra.
Učenici su odgledali i dvadesetominutni film o elektronskom nasilju.
Učenici su bili veoma zadovoljni i ostavili su svoje poruke podrške korisnicima centra.
Fotografije koje možete pogledati govore o tome koliko su naša deca bila aktivna, a da im se dopalo govori i činjenica da su svi učenici koji su posetili Incest trauma centar zainteresovani za nove sadžaje i aktivnosti centra, kojih će, nadamo se, biti.
Tim za zaštitu dece od zlostavljanja i zanemarivanja
Saradnja škole sa institucijama kulture
Muzej Grada Beograda - Konak kneginje Ljubice
Naša škola je u poslednja tri meseca ostvarila višestruku saradnju sa Muzejem Grada Beograda i Draganom Lakićević, kustosom Konaka kneginje Ljubice. Bio je dovoljan jedan e - mail nastavnice Aleksandre Danilović, odeljenjskog starešine V5 i njihova zainteresovanost za učešće u kreativnim radionicama koje muzej organizuje, a onda za manje od mesec dana realizuje i prva radionica"Beograviranje" koja je pratila izložbu "Breg za razmišljanje - Beograd na gravirama od 16. Do 19. Veka". U okviru ove radionice organizovano je vođenje kroz izložbu, a potom su učesnici pravili svoje gravire Beograda ili nekog njegovog dela za koji su vezani, ili neki drugi predmet/motiv koji je njima značajan. Tokom ove radionice učenicima su pomagali kustosi Muzeja i Snežana Pantelić, slikar. Odmah nakon radionice priredili smo i izložbu radova učenika ovog odeljenja i u našoj školi.
Kako je prva radionica ostavila dobar utisak na same učesnike, ali i one koji su videli produkte sa radionice došlo je do proširivanja saradnje, te su na istu ovu radionicu išli i učenici V4 sa odeljenjskim starešinom Branislavom Savić Obleščuk, bibliotekarkom Ingrid Graorac i nastavnicom istorije Ljiljanom Komazec.
Ubrzo slede i 3 kreativne radionice "Moja dama iz 19. Veka" sa učenicima 5. I 7. Razreda. Cilj radionice je da se deca kroz razgovor i kreativan rad bolje upoznaju sa modom i kulturom epohe kao i izgledom odeće kneginje Ljubice i uglednih Beograđanki sredinom 19. Veka. Praktični deo radionice se sastoji od krojenja delova srpskog građanskog kostima i oblačenja lutki. Na ovim radioncama učenicima su se pridružile Ingrid Graorac, bibliotekarka i nastavnice Vesna Tišma, Ljiljana Komazec i Aleksandra Danilović.
Sa ovih 5 radionica bilo je obuhvaćeno blizu 80 učenika i 5 radnika naše škole. Saradnju sa Dečijim klubom Muzeja Grada Beograda nastavljamo na obostrano zadovoljstvo.
http://www.mgb.org.rs/sr/vesti-najave/533-saradnja-muzeja-i-os
Pozorište "Madlenianum"
U nedelju, 24. 2. 2013. Od 19, 30 časova odigrao se važan događaj jer je većina učenika po prvi put bila na operskoj predstavi. Na repertoaru je bila opera "Čarobna frula", F. A. Mocarta koja je specijalno prilagođena za mladu publiku i trenutno je na repertoaru ovoga pozorišta. Prema reakciji učenika, koji su pevušeći arije iz opere kroz noć koračali Glavnom ulicom u Zemunu, moglo se zaključiti da je ova operska predstava ostavila snažan utisak.
Izložba "Razotkrivanje tela"
Ponedeljak, 25. Februar 2013. - Nakon prepodnevne smene, oko 14 časova, grupa od 60 učenika nestrpljivo je u školskom dvorištu iščekivala polazak na jedinstvenu izložbu u našoj zemlji. U pratnji nastavnica: Sandre Trpković, Vesne Vasić Đorđijevski, Ljiljane Komazec, Mirjane Novaković i Aleksandre Danilović uputili su se u pravu pustolovinu gradskim prevozom "u špicu" da bi pod kupolama Beogradskog sajma pogledali izložbu "Razotkrivanje tela".
Proučavanje ljudske anatomije oduvek je funkcionisalo po jednostavnom principu: posmatrati znači učiti. Te prateći ove principe pomenuta izložba koristi secirane uzorke njudskog tela kako bi posetiocima podarila vizuelni udžbenik ljudskog organizma.
Ljudsko telo je kompleksnije i čudesnije od svakog kompjutera i modernih tehničkih uređaja koje svakodnevno koristimo. Ipak, mnogi nemaju predstavu šta se nalazi ispod naše kože, na koji način naše telo "radi", šta nam je potrebno da preživimo, šta je to što nas uništava, a šta oživljava.
Prirodnjački muzej - Galerija
Učenici V5 su 28. 2. 2013. Posetili izložbu "Ko se boji mraka još?" u Galeriji prirodnjačkog muzeja na Kalemegdanu i tom prilikom učestvovali na radionici koju Muzej organizuje za učenike osnovnih škola. Cilj ove radionice bio je da se učenici upoznaju sa životinjama koje su aktivne noću i koji su sve to faktori uslovili takav njihov način života. Učenike je kroz izložbu provela g - đa Dragana Vučićević, kustos i autor edukativne radionice.
Mladi istraživači (Emilija Korlat, Kristina Jovanović, Uroš Milošević, Marko Tepavčević) , su krenuli u potragu za "noćnim životinjama", poređanim po Galeriji u "jatima" i "čoporima". Za edukativni deo sa kustosom Draganom Vučićević postarao se Nikola Bakić, u ulozi Baka Svrake (jer svraka je dnevna životinja, a tema izložbe i radionice bile su životinje "iz mraka"). Našoj grupi se tokom posete izložbi i radionice pridružila i nastavnica biologije Sandra Trpković.
http://www.nhmbeo.rs/u_prirodnjackom_muzeju_ove_godine.50.html
Novogodišnja priredba
Darujmo knjigu
U duhu praznika pred nama, u našoj školi smo organizovali prodajnu izložbu knjiga. Šta je lepše od knjige koju dobijete ne poklon? 10 .decembra u našu školu su došle izdavačke kuće: Laguna, Mono & Manjana, Kreativni centar, JPJ, “Zmaj” i Prometej (Novi Sad). Svi izdavači donose knjige na prodaju po znatno nižim cenama nego u knjižarama. Prodaja će biti organizovana u holu škole od 10.do 18. decembra 2012. godine. Pozvivamo sve zainteresovane učenike, roditelje i zaposlene u školi da nas posete.
Sve informacije mošete dobiti kod bibliotekara škole.
Blagoje Rogač- pesnik nama u poseti
Škola bez nasilja
Sa zadovoljstvom vas obaveštavamo da smo uspešno prošli i završili sa procesom procene bezbednosti školskog okruženja i da smo time ispunili sve uslove za dobijanje plakete “Škola bez nasilja – ka sigurnom i podsticajnom okruženju za decu”.
Tim povodom ćemo se po prvi put pridružiti rastućoj Mreži škola, formiranoj 2009. godine, prisustvom na IV konferenciji Mreže škola bez nasilja u organizaciji Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije i UNICEF-a. Konferencija će okupiti sve škole koje su do sada uspešno realizovale program „Škola bez nasilja – ka sigurnom i podsticajnom okruženju za decu“. Tom prilikom, biće uručene plakete direktorima 24 škole, među kojima je i naša škola, koje su sa potrebnim uspehom razvile sve komponente prevencije nasilja u školskom okruženju.
Konferencija će se održati 13. decembra u Beogradu u Centru Sava.
100 godina srpskog vazduhoplovstva
Povodom 100 godina srpskog vazduhoplovstva, Stručno veće TIO i informatike je u petak 30. novembra organizovalo izložbu i takmičenje učenika u izradi modela aviona, takmičenje u izradi i bacanju papirnih aviona, kao i u izradi multimedijalnih prezentacija i filmova. Ovom događaju su prisustvovali predsednik i sekretar Vazduhoplovnog saveza Srbije Labud Bulatović i Okuka,kao i sekretar Vazduhoplovnog saveza Beograda Rudi Hodžić, koji su najbolje učenike nagradili diplomama.
Istim povodom, u četvrtak 22. novembra učenici su, sa nastavnicama Aleksandrom Danilović, Ljiljanom Komazec i Markom Petrović, posetili Muzej vazduhoplovstva.
U četvrtak i petak 29. i 30. novembra posetili smo Festival nauke.
Učenici od 5. do 8. razreda, sa nastavnicima Šešelj Danilom, Savić Teodorom, Crnomarković Milanom, Petrović Markom i Danilović Aleksandrom, uverili su se da se najefikasnije uči uviđanjem, i kroz pametno-zabavni program uvideli neodoljivost nauke. Na Festivalu nauka je bila laka kao igra, lepa kao umetnost, uzbudljiva kao ekspetiment i zabavna kao šou. Prisustvovali su još življem i interaktivnijem programu s puno praktičnih aktivnosti i idealnom dozom teoretisanja.
Susret sa Anom Ivanović
U petak 23.11.2012. održan je susret učenika, roditelja i zaposlenih u pet beogradskih škola, među kojima je bila i naša škola, koje su uključene u program “Škola bez nasilja” sa Anom Ivanović. Tema susreta bila je značaj donošenja i sprovođenja školskih pravila koja omogućavaju sprečavanje nasilja u školama. Svi zajedno su odabrali sledeća tri pravila:
Nikoga ne treba vređati, ismevati i ogovarati.
Poštujmo različitost svakog pojedinca.
Ne mislimo samo na sebe već i na druge, pomozi onima kojima je pomoć potrebna.
Više o tome saznajte na blogu vršnjačkog tima www.vrsnjackitim.wordpress.com
Učestvovali smo na Međunarodnom festivalu Zelene kulture – Green FEST (14.-16. Novembar)
Dali smo svoj doprinos u radionici “Izvor života”, čija tema je bila VODA i potencijalna budućnost bez nje. U radionici je učesvovalo dvadeset učenika, od drugog do šestog razreda, medijatekarka Maja Drača i bibliotekarka Ingrid Graorac.
JAVNA PREZENTACIJA RADA VRŠNJAČKOG TIMA NAŠE ŠKOLE
31. 10. 2012. godine 24 osnovne škole uključile su se u program “Škola bez nasilja” koji se u Srbiji sprovodi od 2005. godine. Cilj čitavog programa je sprečavanje i smanjivanje nasilja nad decom i među njima u školama širom Srbije.
Svečanom prijemu novih škola prisustvovali su predstavnici tih škola, Kancelarije UNICEF u Srbiji, ministar prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Žarko Obradović, predstavnici Gradskog sekretarijata za obrazovanje, ali i predstavnici vršnjačkog tima naše škole: Ivana Božić, Jovana Gligić, Jovana Dukić i Predrag Kosovac, pedagog Ana Ćirjanić, bibliotekar Ingrid Graorac i direktor škole Stevo Janjanin.
Vršnjački tim naše škole odabran je kao jedan od primera dobre prakse da prenese svoja iskustva novim školama koje se uključuju u program "Škola bez nasilja". Članovi vršnjačkog tima prisutnima su predstavili aktivnosti koje smo organizovali sa ciljem da se što bolje upoznamo i na taj način smanjimo nasilje među učenicima naše škole.
Članovi vršnjačkog tima su tom prilikom posetili i Filozofski i Filološki fakultet u Beogradu.
O radu vršnjačkog tima naše škole možete saznati na našem bloguwww.vrsnjackitim.wordpress.com.
Obeležili smo Dečiju nedelju
Povodom Dečije nedelje učenici IV-2 sa učiteljicom Tomašević Draganom su ofarbali školsku terasu.
Učestvovali smo na Otvorenom prvenstuo Beograda u raketnom i vazduhoplovnom modelarstvu
Učenici naše škole, sa nastavnikom Šešelj Danilom, su učestvovali na otvorenom prvenstvu Beograda u raketnom i vazduhoplovnom modelarstvu održanom 23. sept. 2012. u Lisičjem jarku, u organizaciji Vazduhoplovnog saveza Beograda i osvojili 5 medalja: 1 zlato, 3 srebra i 1 bronzu. Čestitamo!!
Pogledaj video:
AKTIV SRPSKOG SE AKTIVIRAO - Išli smo “Tragom Ive Andrića“
Odšetali smo do SANU, gde je Ivo Andrić postao član 1948. godine, a pristupna beseda mu je bila o Vuku kao piscu.
Videli Klub književnika, gde jke Andrić bio prvi posleratni predsednik Udruženja književnika Jugoslavije.
Posetili smo Muzej Ive Andrića i obeležili 120 godina od njegovog rođenja.
27. sept. 2012.god.
Na Zemunskom keju ekolozi naše škole, sa nastavnicama Vesnom Vasić i Sandrom Trpković,učestvovali na manifestaciji obeležavanja 16. septembra- Dana zaštite ozonskog omotača.
Zakrpi ozonsku rupu
Međunarodni projekat „European School For A Living Planet“ (ESFALP4) u organizaciji Svetskog fonda za zaštitu prirode (WWF) i ERSTE Fondacije tokom školske 2011/2012. godini
Naša škola je jedna od četiri osnovne škole iz četiri mesta u Srbiji (Pančevo, Lazarevac, Batajnica i Velika Plana), koje su učestvovale u ovogodišnjem ciklusu ekološkog projekta iz oblasti očuvanja životne sredine.
Glavni fokus školskog ekološkog projekta je da razvija saradničke odnose između profesora i učenika, ohrabrujući ih da preuzmu odgovornost za očuvanje životne sredine Evrope i da se uključe u oblikovanje budućnosti Evrope na održiv način. Cilj je naučiti decu i mlade ljude o održivosti, o najdragocenijim prirodnim staništima naše planete (sa akcentom na matičnu zemlju) i o društveno i ekološko kompatibilnom načinu života. Naročito je važno da oni nauče kako da primene svoje znanje i kako da ga iskoriste da stvaraju budućnost u kojoj vredi živeti.
Završni događaj organizovan je u Moeciu de Sus u Rumuniji od 29. 5. – 3. 6. 2012. godine, gde su po jedan učenik i jedan profesor iz svake škole prezentovali (ostalim predstavnicima škola-učesnica i stručnom žiriiju) ono što su uradili i postigli u proteklih sedam meseci. Predstavili su svoje aktivnosti za očuvanje prirode, podelili svoja saznanja i iskustva a tom prilikom izabrana su četiri najbolja projekta po oceni mešunarodnog žiriija. Mađu laureatima našao se i projekat tima učenika naše škole te će pet učenika (Marija Milošević 85, Ana Lubarda 84, Nada Jelić 62, Anja Despinić 62 i Viktor Katić 84 u pratnji nastavnice Aleksandre Danilović) nagradu realizovati jednonedeljnim boravkom u Nacionalnom parku u Južnim Karpatima u avantura - parku u Straji u Rumuniji od 17 – 22. septembra 2012. godine. Cilj i nagradnog putovanja jeste izgrađivanje unakrsne mreže mladih ljudi koji se bore za očuvanje prirode.