„Let’s Live the Olympic Dream Together“

Данашњи дан је био испланиран као Eurolympics decathlon, у оквиру којег је сваки ученик добио папир на којем су бележене активности. Све активности одржане су у школи Collège les Colliberts, а координатор свега је наставница Gaëlle Martin. Уз њу су ту биле и њене колеге Jean Baptiste Camy, Michele Foeillet Mimi и Simon, наставници физичке културе. Од активности су бележене историја олимпијског духа, изазови из географије, инклузивни кутак, математика, уметничко виђење, баланс, квиз о Олимпијским играма који се одигравао у школској библиотеци. Математичке изазове спремила је наша наставница Александра Даниловић. Поподне је било резервисано за Атлантски океан, прелепо окружење и активности на плажи. Добили смо разне ,,пешчане идеје“ које смо остварили, од ужичког кола на обали Атлантског океана, до писања имена школе шкољкама и пецање рукама… Пешчане дине француске обале добиле су нови изглед. Овај пројекат и завршница су једно велико искуство.